دسته بندی نشده

انار

Picture۲

انار

انار با نام علمی Punica granatum L. و نام انگلیسیPomegranate گیاهی متعلق به خانواده Punicaceae است. این خانواده کوچک‌ترین تیر? گیاهی است که یک جنس و دوگونه را شامل می-شود.

امروزه، علاوه بر مصرف انار به‌عنوان میوه، خصوصیات دارویی و کاربرد آن در صنایع غذایی نیز مورد توجه بسیاری از محققین قرار گرفته و تحقیقات وسیعی در این زمینه شروع شده‌است؛ به‌خصوص روغن دانه-های آن در سال‌های اخیر به‌منظور مصارف صنعتی و تأمین اسیدهای چرب ضروری اهمیت یافته‌است. اسیدهای چرب غیر‌اشباع بخش عمد? ترکیبات روغن دان? انار را تشکیل می‌دهد. اسیدهای چرب غالب در اکثر ارقام بررسی‌شد? انار، اسید پانیسیک (۴۷ تا ۸۸ درصد) و اسید لینولئیک (۵ تا ۱۶ درصد) هستند. اسیدهای چرب اولئیک، پالمتیک، استئاریک، پالمیتولئیک، آراشیدونیک، لائوریک و کاپریلیک نیز در ارقام مختلف انار شناسایی شده‌اند که شامل ۸۰ درصد اسیدهای چرب مزدوج است که مهم‌ترین آن‌ها پانیسیک اسید و اکتادکاتری‌اینویک اسید است.

روغن دان? انار منبع طبیعی فیتواستروژن و آنتی‌اکسیدان قوی، اسید چرب مزدوج امگا۵ و منبع غنی و کمیاب گیاهی CLA (لینولنیک اسید مزدوج) است. روغن دان? انار محافظت‌کنند? سلامت پستان، رحم، پروستات، قلب و پوست می‌باشد. این روغن همچنین در مدیریت علائم منوپاز، خنثی‌کردن اسیدیت? خون و تنظیم pH خون مفید است و سلامت و جوانی پوست را به دلیل اثرات آنتی‌اکسیدانی، ضدّ پیری و ضدّ التهابی حفظ می‌کند.

روغن دان? انار اثرات ضدّ التهابی و بازدارندگی در بیوسنتز پروستاگلاندین، لوکوترین‌ها و ترومباکسون‌ها دارد که نقش اساسی در فرایند التهاب، تجمع پلاکت و تشکیل لای? آتروما و فرایندی که با بیماری‌های قلب و عروق مرتبط هستند دارند. این روغن دارای اثرات متعددی چون ظرفیت فیتو استروژنیک، بازدارند? تکثیر سلول‌های سرطانی سینه، پروستات و کولون در محیط کشت بافت، باززایی پوست، ارتقا سطح تحمل گلوکز و سرکوب التهاب مرتبط با چاقی می‌باشد. همچنین بهبود پروفایل لیپیدی در چربی خون به دلیل استفاده از روغن دان? انار به اثبات رسیده‌است.

روغن دان? انار یک مکمل غذایی آنتی‌اکسیدان غنی از پانیسیک اسید است که رگ‌های خونی را منعطف و الاستیک نگه می‌دارد که منجر به فشار خون سالم می‌شود. این روغن همچنین به کاهش سطح کلسترول کمک می‌کند و برای بهبود عملکرد روده مناسب است. این روغن یک آنتی‌اکسیدان قوی است و مقاومت بدن را از طریق تقویت سیستم ایمنی افزایش می‌دهد. همچنین این روغن از سلامت قلب محافظت می-کند. در سلامت پوست، نقش مؤثری دارد و اثرات بازسازی‌کننده، ضدّ پیری و ضدّ التهابی دارد.

روغن دان? انار به‌عنوان مکمل غذایی ایمنو فاقد اثرات سمی تأییدشده است و تا دوز ۵۰۰۰۰ پی‌پی‌ام آن عوارض جانبی مشاهده نشده‌است.

پلی‌فنل‌های روغن از فعالیت آنزیم‌های ایکوسانوئد سیکلواکسیزناژ جلوگیری می‌کند. پانیسیک اسید یک بازدارند? بیوسنتز پروستاگلاندین است. همچنین یک عامل سیتوتوکسیک برای سلول-های سرطانی محسوب می‌شود که این خاصیت آن احتمالاً به‌خاطر جلوگیری از فعالیت پراکسیداسیون چربی‌ها است. پانیسیک اسید روغن دان? انار، از بیوسنتز پروستاگلاندین (که در غلظت پایین فعالیت آنزیم اورنیتین کربوکسیلاز decarbixylase Ornithine را تشویق می‌کند) جلوگیری می‌کند.

اثرات روغن دانه انار در حفظ و ارتقاء سلامت پوست:

ساختار مولکولی مزدوج امگا۵ بسیار سازگار با پوست بوده و به آسانی جذب پوست می‌شود و مانند یک سیستم هدایت کننده، باعث انتقال مواد مغذی به سلول شده و باعث تسریع فرایند بازسازی و جوان‌سازی سلول‌ها می‌شود.

حاوی آنتی اکسیدان‌های قوی است که از طریق حذف رادیکال‌های آزاد که می‌توانند باعث پیری زودرس شوند، باعث ارتقاء سلامت پوست و ظاهر آن می‌شود.

پشتیبانی از انعطاف پذیری بدن در برابر التهاب، که در سطح سلول رخ می‌دهد. که این التهاب می‌تواند توسط بسیاری از عوامل، از قبیل شرایط نامطلوب محیطی، استرس و رژیم غذایی ضعیف ایجاد شود. کنترل این پاسخ‌های التهابی احتمال بیماری را به حداقل می‌رساند و به حفظ جوانی پوست کمک می‌کند.

دارای فیتواستروژن (استروژن گیاهی) سازگار انسانی است که باعث تعادل هورمونی و سلامت پوست در زنان و همچنین مردان می‌شود.

حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری (B1، B2، C، پتاسیم و منیزیم) که ضد سرطان بوده و از سیستم ایمنی، هورمونی و گردش خون پشتیبانی می‌کند.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • ویژگی های سفارشی
Click outside to hide the compare bar
مقایسه