کشاورزی

بخش كشاورزي شرکت وشا دارو با همکاری و مشاوره اساتید دانشگاهی و متخصص و همچنین کشاورزان مجرب در زمینه تولید و فرآوری گیاهان دارویی شكل گرفته است. امروزه این بخش با توسعه فعاليت و متناسب با نياز شركت، با چندین هکتار کشت و تولید گیاهان دارویی در مناطق و اقلیم‌های مختلف کشور، اصلی‌ترین تامين كننده مواد اولیه گیاهی جهت تولید فرآورده‌های این شرکت می‌باشد.

مشارکت در کشت

بخش کشاورزی شرکت وشا دارو با توجه به نياز شرکت، هر ساله نسبت به عقد قرارداد كشت و توليد گياهان دارویی با كشاورزان علاقمند و پيشرو در مناطق مختلف كشور اقدام می‌نماید. در قالب اين قراردادها، بذور اصلاح شده و اطلاعات و تجربيات لازم جهت كشت گياهان دارویی در اختيار كشاورزان قرار گرفته و محصول توليدي ایشان مطابق با استانداردهاي كيفي مندرج در متن قرارداد خريداري مي‌گردد.

کشت گیاهان غیر بومی

شرکت وشا دارو چندین گیاه دارویی را بر اساس نیاز بخش داروهای گیاهی تولیدی شرکت، برای اولین¬بار در ایران بصورت علمی و با استفاده از بذور تولیدی شرکت‌های معتبر جهانی در سطح وسیع تولید نموده است. از این جمله می‌توان گیاهانی چون کامفری (Symphytum officinale) و بسیاری گیاهان دیگر را نام برد. استفاده از این گیاهان نه تنها باعث ارتقای کیفیت محصولات شرکت بلکه موجب بومی سازی تجربه کشت این گیاهان ارزشمند در کشور گردیده است.