انار با نام علمي Punica granatum L. و نام انگليسيPomegranate  گياهي متعلق به خانواده Punicaceae  است.  اين خانواده كوچك‌ترين تيرۀ گياهي است كه يك جنس و دوگونه را شامل مي-شود.

امروزه، علاوه بر مصرف انار به‌عنوان ميوه، خصوصيات دارويي و كاربرد آن در صنايع غذايي نيز مورد توجه بسياري از محققين قرار گرفته و تحقيقات وسيعي در اين زمينه شروع شده‌است؛ به‌خصوص روغن دانه-های آن در سال‌هاي اخير به‌منظور مصارف صنعتي و تأمين اسيدهاي چرب ضروري اهميت يافته‌است. اسيدهاي چرب غير‌اشباع بخش عمدۀ تركيبات روغن دانۀ انار را تشكيل مي‌دهد. اسيدهاي چرب غالب در اكثر ارقام بررسي‌شدۀ انار، اسيد پانیسیک (47 تا 88 درصد) و اسيد لينولئيك (5 تا 16 درصد) هستند. اسيدهاي چرب اولئيك، پالمتيك، استئاريك، پالميتولئيك، آراشيدونيك، لائوريك و كاپريليك نيز در ارقام مختلف انار شناسايي شده‌اند که شامل 80 درصد اسيدهاي چرب مزدوج است كه مهم‌ترين آن‌ها پانیسيك اسيد و اكتادكاتري‌اينويك اسيد است.

روغن دانۀ انار منبع طبیعی فیتواستروژن و آنتی‌اکسیدان قوی، اسید چرب مزدوج امگا5 و منبع غنی و کمیاب گیاهی CLA (لینولنیک اسید مزدوج) است. روغن دانۀ انار محافظت‌کنندۀ سلامت پستان، رحم، پروستات، قلب و پوست می‌باشد. این روغن همچنین در مدیریت علائم منوپاز، خنثی‌کردن اسیدیتۀ خون و تنظیم pH خون مفید است و سلامت و جوانی پوست را به دلیل اثرات آنتی‌اکسیدانی، ضدّ پیری و ضدّ التهابی حفظ می‌کند.

 

روغن دانۀ انار اثرات ضدّ التهابی و بازدارندگی در بیوسنتز پروستاگلاندین، لوکوترین‌ها و ترومباکسون‌ها دارد که نقش اساسی در فرایند التهاب، تجمع پلاکت و تشکیل لایۀ آتروما و فرایندی که با بیماری‌های قلب و عروق مرتبط هستند دارند. این روغن دارای اثرات متعددی چون ظرفیت فیتو استروژنیک، بازدارندۀ تکثیر سلول‌های سرطانی سینه، پروستات و کولون در محیط کشت بافت، باززایی پوست، ارتقا سطح تحمل گلوکز و سرکوب التهاب مرتبط با چاقی می‌باشد. همچنین بهبود پروفایل لیپیدی در چربی خون به دلیل استفاده از روغن دانۀ انار به اثبات رسیده‌است.

روغن دانۀ انار یک مکمل غذایی آنتی‌اکسیدان غنی از پانیسیک اسید است که رگ‌های خونی را منعطف و الاستیک نگه می‌دارد که منجر به فشار خون سالم می‌شود. این روغن همچنین به کاهش سطح کلسترول کمک می‌کند و برای بهبود عملکرد روده مناسب است. این روغن یک آنتی‌اکسیدان قوی است و مقاومت بدن را از طریق تقویت سیستم ایمنی افزایش می‌دهد. همچنین این روغن از سلامت قلب محافظت می-کند. در سلامت پوست، نقش مؤثری دارد و اثرات بازسازی‌کننده، ضدّ پیری و ضدّ التهابی دارد.

روغن دانۀ انار به‌عنوان مکمل غذایی ایمنو فاقد اثرات سمی تأییدشده است و تا دوز 50000 پی‌پی‌ام آن عوارض جانبی مشاهده نشده‌است.

پلي‌فنل‌هاي روغن از فعاليت آنزيم‌هاي ايكوسانوئد سيكلواكسيزناژ جلوگيري مي‌كند. پانیسیک اسيد يك بازدارندۀ بيوسنتز پروستاگلاندين است. همچنین يك عامل سيتوتوكسيك براي سلول-هاي سرطاني محسوب مي‌شود كه اين خاصيت آن احتمالاً به‌خاطر جلوگيري از فعاليت پراكسيداسيون چربي‌ها است. پانیسیک اسيد روغن دانۀ انار، از بيوسنتز پروستاگلاندين (كه در غلظت پايين فعاليت آنزيم اورنيتين كربوكسيلاز decarbixylase Ornithine را تشويق مي‌كند) جلوگيري مي‌كند.

اثرات روغن دانه انار در حفظ و ارتقاء سلامت پوست:

ساختار مولکولی مزدوج امگا5 بسیار سازگار با پوست بوده و به آسانی جذب پوست می‌شود و مانند یک سیستم هدایت کننده، باعث انتقال مواد مغذی به سلول شده و باعث تسریع فرایند بازسازی و جوان‌سازی سلول‌ها می‌شود.

حاوی آنتی اکسیدان‌های قوی است که  از طریق حذف رادیکال‌های آزاد که می‌توانند باعث پیری زودرس شوند، باعث ارتقاء سلامت پوست و ظاهر آن می‌شود.

پشتیبانی از انعطاف پذیری بدن در برابر التهاب، که در سطح سلول رخ می‌دهد. که این التهاب می‌تواند توسط بسیاری از عوامل، از قبیل شرایط نامطلوب محیطی، استرس و رژیم غذایی ضعیف ایجاد شود. کنترل این پاسخ‌های التهابی احتمال بیماری را به حداقل می‌رساند و به حفظ جوانی پوست کمک می‌کند.

دارای فیتواستروژن (استروژن گیاهی) سازگار انسانی است که باعث  تعادل هورمونی و سلامت پوست در زنان و همچنین مردان می‌شود.

حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری (B1، B2، C، پتاسیم و منیزیم) که ضد سرطان بوده و از سیستم ایمنی، هورمونی و گردش خون پشتیبانی می‌کند.